Rozhovor s duchovním otcem štěňátek

S Duchovním otcem jsme se sešli cestou z výjezdních utkání v Kostelci nad Černými Lesy. Jelikož je Péťa velmi milý a hovorný člověk, tak šlo to jako po másle.
.
JAK TĚ NAPADLO ZALOŽIT ŠTĚŇÁTKA?
-S tímhle nápadem jsem si pohrával asi pět let – mít vlastní klub s lidmi, které mám rád. Chtěl jsem místo, kde by mohl hrát přátelský kolektiv ze středoškolky Gymšpitu hrát i ligová utkání. A před 2 lety se daly věci do pohybu.
.
BYLO NÁROČNÉ SI ZALOŽIT VLASTNÍ KLUB?
-Ták určitě. Zaprvé tam byl fakt, že lidi jako Vilda, David nebo Messi hráli za Athletics a vedení Athletics tedy chtěl aby to bylo tedy pod jejich záštitou. Nebylo to vůbec lehký, ale měli jsme to pověstné štěstíčko. Poté ještě řešení všech licencí a přestupů, ale stálo to za to. Rozhodně to za to stálo. (uznale pokyvuje hlavou)
.
A JAK BY JSI TEDY POPSAL AKTUÁLNÍ SPOLUPRÁCI S NAŠÍM MATEŘSKÝM ODDÍLEM ATHLETICS (NYNÍ Prague Tigers)?
-V poslední tobě to jde mimo mě, ale co slyším, se mi moc nelíbí. Třeba jeden příklad za všechny – když nám šéf klubu napíše v opilosti abychom vzali nějaké dvě slečny, co ani většina týmu nezná… To mi nepřijde nic moc a hlavně takhle to rozhodně nebylo zpočátku plánované a domlouvané, když jsme dohadovali klubovou spolupráci a naše kompetence. Byť je pravda, že se to nakonec v pohodě vyřešilo. Ale jak jsem říkal, ta spolupráce teď jde mimo mě.
.
DÍKY ZA ODPOVĚĎ, NYNÍ BYCH SE VŠAK ZEPTAL, JAK HODNOTÍŠ SVÉ VÝKONY V PROBÍHAJÍCÍ SEZÓNĚ?
-Po stránce herní své osobní… (lehký úsměv) Zatím jsem byl na 4 zápasech z 8 a řekl bych, že ty první dva byly úspěšnější, jelikož jsem tam zabodoval. Na druhou stranu dnes jsme vyhráli a remizovali, což je velmi dobrý výsledek. Ale řekl bych, že má herní stránka je celkem konstantní a drží jistou duchovní úroveň.
.
TO ZAJISTÉ DRŽÍ. MOHL BY JSI NAŠÍM FANOUŠKŮM PROZRADIT, JAK VZNIKL TITUL “DUCHOVNÍ OTEC”?
-Teď jsi mě opravdu zaskočil touhle otázkou. (smích) Tohle by měla být otázka spíš na Davida, ten s tím přišel, takže on vám to spíš osvětlí.
.
CO ŘÍKÁŠ NA TOHTOSEZÓNNÍ POSILY? (Dodo, Micro a Hopper)
-Hoppera jsme už otestovali na Nise a Dodo si připsal i několik startů v loňské sezóně, takže jsme se nebáli, že by nezapadli. Je to pro mě však velmi nostalgické, jelikož já sám ve svých začátcích kariéry jsem byl trénován právě Micrem. Byl to takovej ten kamarádskej trenér a hrozně rád jsem pod ním hrál a je to úplně super ho mít v týmu. Tudíž já jsem s posilami nesmírně spokojen. Možná do budoucnosti by to chtělo přidat nějaké posily z profesorského týmu Gymšpitu.
.
TO MÁ DLE NAŠICH INFORMACÍ VEDENÍ ŠTĚŇÁTEK V SEZNAMU DLOUHODOBÝCH CÍLŮ. NYNÍ NÁM VŠAK PROZRAĎ JAKÉ MÁŠ PLÁNY SE ŠTĚŇÁTKY DO BUDOUCNA?
-Hele, plány jsou asi takový aby Štěňátka dál žila, jelikož mi přijde, že je to strašně fajn a zde bych se to nebál označit klidně i studentským projektem a doufám, že to bude fungovat i nadále. Já sám jsem se vzdal manažerství, které přešlo na Davida Ballu a ten toho nemá rozhodně málo a myslím, že v tom odvádí fakt dobrou práci. Ale tím také mé pole působnosti v týmu ustoupilo trochu.
.
NEMRZÍ TĚ, ŽE JSI SE VZDAL POSTU MANAŽERA TÝMU?
-Ne, ne. (odpovídá bez váhání)
.
(Na chvíli byl rozhovor přerušen nouzovým manévrem týmového autobusu při vyhýbání jisté smrti v dopravní nehodě)
.
(smích)
.
MEZI FANOUŠKY SE SPEKULUJE, ŽE ZA TVOU HERNÍ POHODOU VĚZÍ, ŽE JSI NAŠEL SPŘÍZNĚNOU DUŠI. JE TO TAK NEBO MYSLÍŠ, ŽE SE TO NIJAK NEPROJEVUJE?
-Ták určitě je to tak, myslím, že to má hodně společného. Ten vztah začal už před více než rokem…
-GRATULUJU
-…Děkuju. A je to zrovna taky ten čas, co Štěňátka zrovna začal nějak aktivně působit. Jsem přesvědčen, že to mé hře po všech těch zraněních přidalo na klidu a takové rozvážnosti – vím prostě, že jsou na světě důležitější věci.
.
TO ROZHODNĚ, JE TAKÉ OD TEBE PĚKNÉ, ŽE SE SNAŽÍŠ VŠTĚPOVAT TENHLE NADHLED I OSTATNÍM ČLENŮM TÝMU. JSI TÍM SPRÁVNÝM DUCHOVNÍM OTCEM. ALE CO VLASTNĚ DĚLÁŠ KROM TOHO?
-Při práci duchovního otce Štěňátek studuju a je to docela težké to skloubit s tím otcovstvím. Duchovním. (smích) Takže v poslední době se hodně věnuju škole a třeba mi kvůli tomu nevadí absence tréninků, jelikož bych je stejně nestíhal.
.
JEDNA TAKOVÁ ZVLÁŠTNÍ OTÁZKA BY TU JEŠTĚ BYLA: MÁŠ ŽIVOTNÍ MOTTO?
-(velký smích) Slovy jednoho mého, dnes už bohužel zesnulého, kamaráda – Pavla Koktavého: Pokud ti život dá citróny, tak z nich udělej limonádu.
.
JE NĚCO CO BYS CHTĚL ODKÁZAT FANOUŠKŮM NA ZÁVĚR ROZHOVORU?
-Určitě ať choděj na zápasy, ta podpora je hrozně znát a je to pro nás něco neuvěřitelnýho. Příkladem budiž dnešní den, kdy v prvním zápase jsme byli bez fanoušků a remizovali jsme. Na druhý zápas však přišel pan Bodlák (tatínek Viléma) a hned jsme přesvědčivě vyhráli. Takže choďte a žijte to s náma.
.
MOCKRÁT DĚKUJU ZA TVŮJ ČAS A ROZHOVOR.
-Také moc děkuju.

Close Menu