Rozhovor s manažerem Štěňátek Františkem Novákem

V průběhu uplynulého týdne jsme si pozvali k diktafonu manažera našeho týmu Františka Nováka. Nad oříškovým latté a jablečným štrůdlem jsme strávili velmi zajímavé odpoledne v pražské kavárně Slavia tvořením rozhovorem pro Vás – naše fanoušky. František prozradil detaily z jeho manažerské práce a co se ve Štěňátkách chystá nejblíže. Také se podělil o názor na letní posily a o jeho pohled na věc jako obránce našeho týmu. 

Zdravím Františku. Po odchodu Davida Bally jste byl nečekaně jmenován manažerem Štěňátek k nakousnutí. Překvapilo vás, že vedení týmu jmenovalo právě vás?

Tykej mi prosím, vždyť jsem taky jen člověk (smích). Zdravím všechny fanoušky Štěňátek. Letní odchod Davida Bally, mne velmi zasáhl nejen tím, že jsme ztratili jednoho z největších kandidátů na dřeváka týmu, ale přišel jsem i o parťáka, který mne doprovázel na zápasy fotbalové Slavie. Ke své funkci si myslím, že jsem se nejvíce přiblížil zařizováním týmového oblečení, čímž jsem prokázal organizační vlastnosti, čehož si nemohly bystré oči Duchovního otce nevšimnout. Moje očekávání, že se stanu novým manažerem se potvrdilo na Nise, kde jsem měl s Davidem a Duchovním otcem vyčerpávající debatu spojenou s dýmkou míru (a pachutí alkoholu z předchozího dne) o tom, jakým směrem se štěňátka budou směrovat.

Můžeš nám prosím přiblížit, co taková práce manažera obnáší v profi-týmu jako jsou Štěňátka?

Práce manažera je velmi pestrá. O letní pauze jsem se musel vypořádat s odchody několika hráčů a najít nové posily, přesvědčit je o kvalitě naší ligy a dojít k podepsání smlouvy, která je pro náš tým perspektivní. Dále jsem našemu týmu dohodl tréninky, které v minulé sezóně velmi chyběly. V sezóně je moje práce hlavně v dohadování všech věcí ohledně zápasů a každotýdenní vytvářením anket, kdo jde na trénink. Asi poslední a nejtvrdší práce, kterou jsem dosud měl, bylo dohadování s naším mateřským klubem o částce, kterou jim máme za sezónu zaplatit.

To zní téměř až jako práce na plný úvazek. Ty však krom toho ještě studuješ a děláš i další sport, není tomu tak?

Je to dost práce, ale Štěňátka jsou srdeční záležitost. Navíc jsem založil představenstvo Štěňátek, které mi je nápomocné při rozhodování. Samozřejmě tam patří i Duchovní otec, který má právo Veta. K druhé části tvé otázky. Krom florbalu se věnuji už čtvrtým rokem triatlonu a od podzimu hraju hanspalku, tedy pokud se to nekříží se Štěňátky, pak je priorita jasná. Co se týče vzdělání, tak jsem se po dokončení gymnázia rozhodl zkusit štěstí na ČVUT, na Fakultě informačních technologií, kde navštěvuji druhý ročník.

To zní jako opravdu náročný program. Vraťme se, ale k tvé práci manažera. Jak zatím hodnotíš letní posily?

Myslím, že všechny nové posily skvěle zapadly do kolektivu štěňátek. Ať už kluci Jirka Sobotka a Danda Dohny, kteří byli podepsáni v podstatě hned první den, kdy bylo otevřené přestupové období. Myslím si, že Dohny je výborný gólman a velký přínos má při monolozích mezi třetinami zápasů, a ještě nesmím opomenout na komfort v dopravě na zápasy, kdy jeho pohodlná Fabie se samolepkou Tatranu, nám otevřela oči, jaká jízda ze zápasů může být (třeba když vás bez varování vyhodí na druhé straně Prahy). Jiří je naopak velkou oporou v naší obraně, kdy oprostil Péťu od nevděčné role obránce a zakladatel našeho týmu plně projevuje svůj potenciál v útoku. Dále do kruhu štěňátek přišli David Sgall a Filip Balla z juniorky. Zatímco David se dokázal prosadit už ve třetím zápase v dresu Štěňátek, nutno podotknout, že hned čtyřmi góly, tak Filip zatím sbírá zkušenosti s hokejkou a na svojí šanci na start v poli netrpělivě čeká. V roli brankáře se toho však nebál a hned ve svém debutu se mu podařilo vychytat nulu! Posilami “za pět minut dvanáct” se stali hokejový drsňák Fanda Štěpánek a střelec Jakub Wágner. František ovšem ještě zcela nepochopil důležitost štěňátek a našel si čas jen na jeden hrací den ze čtyř, nutno podotknout, že na jeden turnaj jeho omluvu štěňátka přijali a před posledním výjezdem se bohužel zranil. Kubovo získání byl tvrdý boj, neboť je smluvně vázán k Olympu Praha. Ale zatím je vidět, že po svém jmenovci ovládá skvěle svůj prut a vede statistky Štěňátek s průměrem čtyř bodů na zápas!

A jak zatím hodnotíš dosavadní průběh sezóny a co je vůbec cílem pro tuto sezónu?

Myslím si, že letos se začíná ukazovat náš potenciál. První náznak jsme mohli zaregistrovat už na Nise, kde jsme postoupili ze skupiny z prvního místa navzdory velké dávce alkoholu v krvi a v čtvrtfinále jsme jen tak tak nestačili na béčko Prague Tigers, kterým jsme byli rovnocenným soupeřem. Do letošní sezóny jsme vlítli jako uragán, a pokud vyhrajeme příští dva zápasy, tak budeme mít stejně vyhraných zápasů, jako v celé loňské sezóně, což je něco neskutečného a ukazuje to, v jaké pohodě se aktuálně nacházíme.

Nebojíš se, že zase nastane patová situace, kdy Štěňátka uhrají postup, ale nebude jim umožněn?

Tak jak říkáš, nebojím. Letos jsem dostal příslib od zmocněnce Prague Tigers, že v případě, kdy skončíme na postupovém místě, tak budeme hrát na konci sezóny zápas s déčkem, kteří jsou v lize nad námi o to, kdo v ní bude hrát další sezónu.

Takže můžeme očekávat po konci sezóny velkolepý zápas ve stylu Superfinále?

Spíš bych to přirovnal očekávanou sledovaností k Superbowlu, ale ano, můžete předpokládat, že se štěňátka budou prát o postup do vyšší ligy.

Jak jsi zmiňoval na začátku, ty jsi zařizoval týmové oblečení, které vyvolalo takřka až hysterii na módním trhu. Můžeme čekat i edici 2019? A můžeš nám o ni případně prozradit ještě něco?

Myslím si, že nějaké nové kousky do štěněčího šatníku přibydou. V nejbližší době je plánovaná druhá sada dresů, kde by měla být převládající barvou růžová. Další prioritou je vytvoření vlastní kapitánské pásky, aby bylo hned na první pohled jasné, že se jedná o Duchovního otce, a ne ledajakého kapitána. Jiný merch zatím neplánujeme, možná nějaký nový kousek na Nisu, ale to je ještě daleko.

Pojďme se nyní podívat na tvou hráčskou kariéru. Zatímco v loňské sezóně sis držel solidní průměr bodu na zápas, tak letos tvá produktivita zatím pokulhává. Copak se děje?

Rozhodně zatím nestojí nějaký výpadek herní kvality, ale změna herního systému, kdy více zakládám postupnou rozehrávku, nebo mařím protiútoky soupeřů, zatímco loni jsem byl více vepředu. Takže se letos dostávám méně do střelby. A řekněme si to na rovinu, když nad vámi na křídle hraje Tomáš Novotný, který není moc gólový, tak se ty body sbírají těžko.

Jelikož se blížíme ke konci tak jedna taková teoretická otázka. Kdo je tvá vysněná posila do Štěňátek?

Co se týče vysněných posil, které znám, tak bych si nejvíce přál v našem dresu trio hráčů, kteří hrají za Blacky (Andrej Svatoš, Fíla Rulíšek a Kuba Hromada) a prošli si stejně, jako většina týmu, naším milovaným gymnáziem. Jinak si myslím, že je náš tým silný na všech postech a nepotřebuje, aby se spálil netradičními posilami (jako např. fotbalový tým Sparty).

A na úplný závěr bych ti chtěl dát prostor vzkázat něco naším fantastickým fanouškům.

Velký dík patří našim virtuálním fanouškům, jsou skvělý jak na Facebooku, tak na Instagramu, ale rád bych je pozval na zápasy, které se hrají v neděli 11.11. v Čakovicích od 10:10 a 14:50. Mohou se těšit na skvělé zápasy Štěňátek, kdy budeme potřebovat podporu fanoušků, abychom uhájili první místo v soutěži a posbírali letos tradičních šest bodů.

Mockrát díky za rozhovor a hodně štěstí do zbytku sezóny!

Mockrát děkuji, bylo mi potěšením.

Close Menu