Štěňátka na farmách

Sezóna se nám pomalu rozběhla, odehrály se první zápasy všech lig a my vás vezmeme na rychlou prohlídku toho, jak se dařilo našim hráčům ve farmářských týmech.

 

Farma A

David Sgall neskrývá zklamání z úrovně Farmy oproti A-týmu.

V Divizi jsou odehrány dvě kola a náš farmářský tým trůní s maximálním bodovým ziskem na prvním místě, o skóre před vidláky z Benešova a Kolína. Náš benjamínek Teodor Bodlák odehrál zatím oba zápasy a připsal si solidní 3 body za 2 góly a asistenci. Po jednom zápase si připsali, jak naše letní posila David Sgall tak i náš prospekt Andrej Svatoš (který však nemá uzavřenou smlouvu s prvním týmem, ale jen s farmou a nemlže za nás tedy nastoupit). Ani jeden z nich se však do statistik nezapsal jinak než svou přítomností. Na farmu jsme také vyslali naši gólmanskou dvojku Pavla Dundra, aby nabrala zápasovou prax. Nastoupil do jednoho zápasu, odchytal plných 60 minut, obdržel 2 góly a dle oficiálního statistického záznamu si nepřipsal žádný zákrok.

Farma B

Naše B farma hraje, po ostudném loňském sestupu, až pražskou s středočeskou ligu mužů skupinu B. I v této lize se odehráli dvě utkání a Farma B zachytila trend nastolený A farmou a ovládla obě dosavadní utkání a s 6 body sídlí na vrchu tabulky o skóre před vidláky z Benátek (ve vší úctě k Italskému florbalu). K oběma zápasům nastoupili Vilém Bodlák i Tomáš Táborský a připsali si 3, respektive 2 body. Při obou zápasech je zpoza obrany jistila naše gólmanská čtyřka Pavel Malý, který vládne týmovým statistikám mezi gólmany s průměrem 9 branek na zápas.

Farma C a Farma D

Kvalita těchto farmářských týmů a jejich soutěží je tak mizivá, že nemá cenu tam posílat naše hráče. Pozitivem však je, že D farma nám zatím svými výsledky otevírá cestu k postupu.

Juniorka

Někteří z těchto mladíků, již černorůžové barvy hájí. Přídají se k nim další?

Juniorský tým Štěňátek fungující pod farmářskou značkou Prague Tigers hraje aktuálně 2. ligu a po 4 zápasech je se ziskem 7 bodů na průběžné 5. pozici. Týmové bodování vede vlasatý mladík Teodor Bodlák s 13 kanadskými body (7G, 6A) a druhý junior ve Štěněcím týmu David Sgall odehrál jen polovinu utkání a připsal si v nich dvě branky. Brankoviště juniorského týmu na střídačku hájí týmová trojka Filip Balla (a do budoucna také 13. útočník) a týmová čtyřka Pavel Malý. Čísla nemají zatím nijak oslnivá, ale vedení je s jejich výkony spokojeno a nenechává se znervóznit nicneříkajícími čísly. Manažer A-týmu František Novák se vyjádřil, že juniorský tým bedlivě sleduje i s celým vedením a potvrdil zájem v průběhu sezóny dát šanci i dalším mladíkům nakouknout do nejkvalitnější ligy v černo-růžovém dresu.

Mládežnické týmy

Hráči spadající ještě do mládežnických kategorií, nemůžou nastoupit mezi muži, ale vedení Štěňátek samozřejmě svou mládež bedlivě sleduje a vyhlíží talenty do budoucnosti. Nový generální manažer František Novák se vyjádřil, že mu dělají radost zejména hráči ročníku 2004, kteří vykazují veliký potenciál a sympatie k černo-růžové.

Skotská farma

Štěňátka samozřejmě sledují trendy ve florbale (a mnohé také určují) a neuniklo jim tak, že další přední české týmy jako Tatran či Bohemians posílají své hráče na zkušenou do zahraničí. Vedení se však rozhodlo nejít slepě stejnou cestou jako ostatní, ale zjistit, zda-li neexistuje i jiná cesta. A pochopitelně ji našlo. Došlo k dohodě s Aberdeen Uni Floorball Club, který hraje nejvyšší skotskou soutěž a jako první se vydal vyzkoušet novou spolupráci emeritní manažer David Balla. Nastoupil ve Skotském poháru (Obdoba Poháru České pojišťovny, ale míň komerční a tudíž mnohem florbalově čistší) a došel si se svým novým týmem pro 3. místo. V 5 utkáních dosáhl 7 bodů (6G 1A) a reprezentoval Štěňátka i v dosud neprobádaných končinách.

Zde jíž David Balla pózuje na týmové fotografii našeho nového partnerského klubu.
Close Menu